جراحی لثه

کلینیک دندانپزشکی خوب غرب تهران ، متخصص ایمپلنت غرب تهران ، درمانگاه دندانپزشکی غرب تهران ، متخصص ارتودنسی غرب تهران   زمانی که جراح لثه تشخیص دهد نسوج اطراف دندان ها ناسالم بوده و به واسطه ی اقدامات غیر جراحی قابل ترمیم و بازسازی نیست ، اقدامات جدید درمانی با استفاده از تکنیک های کنترل شده می تواند آرامش را برای بیمار ایجاد کنند . با پیشرفت های جدید دارو درمانی و بی حسی های موضعی و کنترل درد در بعضی موارد، روش های آرامش بخش بیهوشی دهنده در اختیار درمان کننده هستند . دندانپزشک بعد از انجام جرم گیری ، اقدام به جراحی لثه می نماید . در این جراحی ، پس از کنار زدن لثه ، جرم های زیر لثه را برداشته و بافت های بیمار استخوان را برمی دارد . سپس ناحیه عمل شستشو داده شده، به لثه فرم داده و به محل اولیه بخیه زده می شود و برای محافظت از لثه جراحی شده روی آن با خمیر مخصوص پانسمان می شود .

   در جراحی لثه ، لثه ترمیم می شود  . در بعضی اوقات امکان این موضوع وجود دارد که بافت جدیدی در محل آسیب دیده پیوند بخورد . دندانپزشک در جراحی لثه یک هدف مشخصی دارد و آن هم نجات دندان ها می باشد .

   گاهی روش های جراحی لثه برای فراهم آوردن کارهای ترمیمی و بهبود حالت لبخند لثه ای به کار می رود در حالت لبخند لثه ای دندان ها کوچکتر به نظر میرسند که در واقع طول حقیقی دندان ها نامناسب بوده و به واسطه ی نسوج زیاد لثه ای پوشیده شده است که برای رفع این مشکل ، جراح لثه ، عمل افزایش طول تاج را انجام می دهد که در این درمان ، نسوج اضافه ی لثه برداشته می شود و تا حدی استخوان تغییر شکل داده می شود تا مقادیر بیشتری از ساختمان دندان مشاهده شود . این عمل ممکن است برای یک دندان یا برای هم سطح نمودن خط لثه ای یا دندان های زیادی انجام شود تا نهایتا لبخند وسیع و با حالت طبیعی ایجاد شود . عمل افزایش طول تاج ، حد لثه و استخوان اطرا ف دندان را تغییر می دهد به طوری که دندان ها بیشتر در دسترس قرار گرفته و قابل ترمیم شوند ، عمل افزایش طول تاج برای بهبود زیبایی انجام می شود .

   هر جراحی با جراحی دیگر تفاوت دارد و باید حتما از دستوراتی که جراح به شما می دهد پیروی کنید . رعایت این موارد به شما کمک می کند تا ناراحتی و عوارض بعد از عمل را به حداقل برسانید . همچنین به بهبودی سریع تر شما نیز کمک می کند . در نتیجه زودتر می توانید به زندگی عادی خود برگردید .