ارتودنسی دندان

کلینیک دندانپزشکی خوب غرب تهران ، متخصص ایمپلنت غرب تهران ، درمانگاه دندانپزشکی غرب تهران ، متخصص ارتودنسی غرب تهران

   ارتودنسی دندان ، درمان روابط نامناسب فکی و جفت شدن غلط دندان ها و ردیف کردن دندان های نامنظم می باشد . درمان ارتودنسی به دو صورت ثابت و متحرک است . ارتودنسی ثابت در مقایسه با ارتودنسی متحرک در ناهنجاری های پیچیده تر انجام می شود .

   این درمان با چسباندن سیم و براکت های ارتودنسی به دندان ها انجام شده و در دهان ثابت است . مدت درمان بطور تقریبی از ۶ ماه تا ۳ سال می باشد . در این درمان دندانپزشک سعی می کند که مشکلات فکی – دندانی بیمار را اصلاح کند . در نوع ارتودنسی متحرک ، درمان با پلاک متحرک می باشد که توسط بیمار قابل برداشتن و گذاشتن هستند ولی در درمان ثابت ، وسایل قابلیت جابجایی ندارند و دندانپزشک سعی می کند با ایجاد حرکات آرام دندانی و جهت دادن به رشد و تکامل فک ها درمان را انجام دهد .

   در صورتی که درمان ارتودنسی توسط متخصص مجرب ارتودنسی و به طور صحیح انجام شود عوارض احتمالی آن بسیار محدود خواهد شد اما آنچه که به عنوان مضرات ارتودنسی مطرح است ، غالبا مربوط به عوارض درمان‌هایی است که توسط افراد فاقد صلاحیت انجام می‌شود و در دو گروه کلی مشکلات فکی و جا به جایی دندان‌ها تقسیم‌بندی می‌شود . آگاهی از این مشکلات در تصمیم‌گیری آینده شما حائز اهمیت خواهد بود. در کنار این مشکلات گاهی ممکن است پاره شدن سیم‌ها، جابه‌جا شدن براکت‌ها و شکستگی دستگاه‌های ارتودنسی باعث بروز مشکلاتی برای بیماران شود .

   یک گروه از درمانهای ارتودنسی برای تصحیح دندانها است و یک گروه از درمانها برای رفع ناهنجاری های فکی می باشد . درمان هر یک از این ناهنجاری ها نیاز به استفاده از دستگاه مخصوص خود را دارد . در صورتی که بیمار دارای ناهنجاری دندانی و یا فکی به موقع مراجعه نماید و همکاری خوبی داشته باشد ، می توان مشکلات بیمار را به راحتی با ارتودنسی درمان نمود ولیکن اگر بیمار به موقع مراجعه ننماید و یا همکاری خوبی در حین درمان ارتودنسی نداشته باشد و یا شدت ناهنجاری فکی بسیار زیاد باشد بیمار نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی خواهد داشت .

   کلینیک دندانپزشکی پارسه یکی از کلینیک دندانپزشکی خوب غرب تهران  می باشد که بهترین متخصص ارتودنسی غرب تهران در این مرکز حضور دارد تا دندانهای شما را با بهترین مواد و امکانات درمان کند .