ایمپلنت دندان

کلینیک دندانپزشکی خوب غرب تهران ، متخصص ایمپلنت غرب تهران ، درمانگاه دندانپزشکی غرب تهران ، متخصص ارتودنسی غرب تهران

   ایمپلنت دندان یک نوع پایه فلزی خاص از جنس تیتانیوم است که با سلول های بدن کاملا سازگار می باشد و جایگزین ثابت و دائمی به جای دندان از دست رفته ، توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک قرار می گیرد و قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده ، بر روی آن قرار می گیرد . بدیهی است که نوع متریال و جنس مواد آن روی قیمت ایمپلنت دندان تأثیرگذار است

   ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از درمان های رایج دندانپزشکی است . در این درمان جایگزینی دندان به صورت دایم می باشد . انتخاب نوع ایمپلنت به شرایط بیمار، وضعیت استخوان و نوع پروتز بستگی دارد . ایمپلنت در بهترین شرایط مانند دندان طبیعی به مراقبت نیاز دارد و فشار بی اندازه بر ایمپلنت ، صحیح نیست . دندانپزشک بعد از انتخاب نوع ایمپلنت با توجه به شرایط بیمار با انجام عمل جراحی پین فلزی را در استخوان قرار می دهد . پروتزی که روی آن قرار می گیرد متفاوت است و ممکن است ثابت یا متحرک باشد .

    ایمپلنت می تواند بلافاصله پس از از دست رفتن دندان و کشیدن آن یا پس از زمان طولانی ترمیم ، جایگزین شود . شکل ایمپلنت مانند ریشه دندان طبیعی است. پس از از دست رفتن دندان در صورت عدم جایگزینی سریع با ایمپلنت امکان تحلیل استخوان و کاهش توانایی جویدن و کج شدن دندان های کناری است . اگر گذاشتن با تاخیر ایمپلنت پیشنهاد می شود ایمپلنت های کوچکتر و استوانه ای به دلیل در دسترس بودن استخوان کمتر استفاده می شود .

مکان گذاشتن ایمپلنت و نوع سیستم مناسب تنها بوسیله معاینه ای که دندانپزشک انجام می دهد با در نظر گرفتن سایر شرایط قابل بیان است . میزان حجم و دانسیته استخوان فک ، تعداد و موقعیت و استحکام دندانهای طبیعی فرد، شرایط لثه، شرایط و تعداد دندانهای فک مقابل از عوامل مهم حین معاینه است .

   از مزایای ایمپلنت این است که نیازی به تراشیدن دندانهای مجاور ندارد و در نتیجه هیچگونه آسیبب به سایر دندانها وارد نمی سازد . ایمپلنت به عنوان بهترین راه حل برای جایگزینی دندانهای از دست رفته شناخته شده است، چرا که ظاهری کاملاً طبیعی دارد و با دندانهای طبیعی افراد هیچگونه تفاوتی ندارد . بیمار در هنگام صحبت کردن و غذا خوردن کاملاً احساس آسایش می نماید .

   برای اینکه مشخص شود آیا کاشت دندان برای شما مناسب است باید با دندانپزشک مشورت کنید . وضعیت سلامتی شما باید خوب باشد و ساختار استخوانی مناسب و لثه‌هایی سالم جهت قرار گرفتن ایمپلنت در جای خود داشته باشید . افرادی که نمی‌توانند از دندان مصنوعی استفاده کنند نیز ممکن است فرد مناسبی باشند. اگر مبتلا به مشکلات مزمن مانند دندان قروچه یا براکسیزم ، یا بیماری‌های سیستمیک مانند دیابت هستید ، نرخ موفقیت کاشت دندان بطور قابل توجهی کاهش می‌یابد. علاوه بر این، افرادی که سیگار می‌کشند یا الکل مصرف می‌کنند متقاضیان مناسبی نخواهند بود .

   کلینیک دندانپزشکی پارسه یکی از کلینیک دندانپزشکی خوب غرب تهران  می باشد که بهترین متخصص ایمپلنت غرب تهران در این مرکز حضور دارد تا دندانهای شما را با بهترین مواد و امکانات درمان کند .